KalPa-yhteisön kauden päätöstilaisuus - katso palkitut ja tilaisuus tästä
Juniori-KalPa ryJulkaistu: 22.05.2024 11.16

KalPa-yhteisön kauden päätöstilaisuus - katso palkitut ja tilaisuus tästä

KalPa-yhteisön kauden 2023-2024 päätöstilaisuus järjestettiin maanantaina 6.5. Lippumäessä.

Tilaisuudessa palkittiin pelaajia ja toimihenkilöitä joukkueistamme sekä muita seuran toimijoita.

Kiitos koko KalPa-yhteisölle menneestä kaudesta ja hyvää sekä sporttista kesää!


Kauden 2023-2024 palkitut

Kuopion Jääkiekkotuomareiden palkinnot
Reilu valmentaja – Tomi Penttinen, U13 pohjoinen
Reilu pelaaja – Igor Shaida, U14

Naattijat ry sttipendit
U20 SM – Akseli Pulkkanen
U18 SM – Topi Veteläinen
U16 SM – Samuel Mattsson
Naiset SM – Vilma Sneck

Juniori-KalPa: henkilökohtaiset palkinnot
Vuoden erotuomari – Oskari Hentunen
Vuoden valmentaja – Mika Väärälä, Naiset Liiga
Vuoden maalivahtivalmentaja – Petri Kivinen, U15
Vuoden juniorivalmentaja – Tomi Penttinen, U13 pohjoinen
Vuoden valmennusteam – Naiset Akatemia
Vuoden joukkueenjohtaja – Iitamari Partio, Naiset Akatemia
Vuoden huoltaja – Jussi Malinen, U13 etelä
Vuoden kehittäjä – Lari-Mikko Kauhanen, U18 Akatemia
Vuoden ahertaja – Valtteri Rieppo, ohjaaja kiekkokoulut ja muut seuran ryhmät
Vuoden maineteko – Olli-Pekka Kovalainen, U18 Team

KalPa Hockey: Liiga
Paras hyökkääjä – Juuso Mäenpää
Paras puolustaja – Jesper Mattila
Taistelijan malja – Anton Karlsson
Vuoden yllättäjä – Andreas Okany
Raunion pytty, runkosarjan tehokkain pelaaja – Juuso Mäenpää
Tehopelaaja (+/- tilasto) – Jesper Mattila
Puheenjohtajan pytty – Oliver Kapanen
Puhtaan urheilijan palkinto – Saku Salmela

KalPa Hockey: U20
Vuoden puolustaja – Veikka Mononen
Vuoden pelaaja – Joona Saarelainen
Sisupelaaja – Joose Pesonen
Tehokkain hyökkääjä – Otto Jaatinen
Vuoden tulokas – Patrik Kerkola
Raittiin ja kunnostautuneen urheilijan palkinto – Lenni Tarkiainen
Tiukan Taistelijan Hannes Malja – Otto Mykrä

Juniori-KalPa: joukkueiden palkinnot
Maalivahti, Koho-pytty parhaalle maalivahdille - Topi Virtanen
Vuoden naiskiekkoilija – Elisa Holopainen
Vuoden kehittynein naispelaaja – Jessica Pappinen
Vuoden naistulokas – Mimmi Keinonen
Kehittynein, U18 – Atte Halonen
Maalitykki, U18 – Onni Heikkinen
Paras puolustaja, U18 – Eetu Tarkiainen
Jussin Malja, paras U16-juniori – Mikael Niskanen
KHC:n pytty, tsemppari U16-juniori – Kaapo Nenonen
Esimerkillinen tyttökiekkoilija, U15 - Nelli Savolainen
Masin Malja, U15-juniori – Mico Lindi
Fan Clubin pytty, tsemppari U15-juniori – Waltteri Vepsäläinen
Fennia Malja, paras U14-juniori – Severi Korhonen

Juniori-KalPa: Special Hockey, harraste ja U13-U8
Special Hockey tsempparipelaaja – Niko Grönlund
Harrastejoukkue tsempparipelaaja – Niilo Salminen
U13 kehittynein pelaaja, etelä – Aida Jokela
U13 kehittynein pelaaja, pohjoinen – Akseli Mykkänen
U12 kehittynein pelaaja, etelä – Veikko Rämö
U12 kehittynein pelaaja, pohjoinen – Jesse Heikkinen
N12 kehittynein pelaaja, tytöt – Lumia Lintunen
U12 tsempparipelaaja, etelä – Lassi Perttula
U12 tsempparipelaaja, pohjoinen – Aku Arminen
N12 tsempparipelaaja, tytöt – Saaga Kröger
U11 kehittynein pelaaja, etelä – Justus Vormisto
U11 kehittynein pelaaja, pohjoinen – Aleksi Krokhin
U11 tsempparipelaaja, etelä – Konsta Koskivuori
U11 tsempparipelaaja, pohjoinen – Kalle Heikkinen
U10 kehittynein pelaaja, etelä – Joel Lösönen
U10 kehittynein pelaaja, pohjoinen – Onni Luostarinen
N10 kehittynein pelaaja, tytöt – Alina Lehtelä
U10 tsempparipelaaja, etelä – Eetu Nissinen
U10 tsempparipelaaja, pohjoinen – Elias Siponen
N10 tsempparipelaaja, tytöt – Iida Nenonen
U9 kehittynein pelaaja, etelä – Oliver Sundman
U9 kehittynein pelaaja, pohjoinen – Aukusti Rissanen
U9 tsempparipelaaja, etelä – Luka Jääskeläinen
U9 tsempparipelaaja, pohjoinen – Elias Siltanen
U8 tsempparipelaaja, etelä – Joni Kääriäinen
U8 tsempparipelaaja, etelä – Aarni Mäkiaho
U8 tsempparipelaaja, pohjoinen – Paavo Savikkomaa
U8 tsempparipelaaja, pohjoinen – Antti Ahonen

Tilaisuuden tallenne