Uusi harrastaja! Löydä tästä sopiva harrastusvaihtoehto
Juniori-KalPa ryJulkaistu: 15.08.2022 09.30

Uusi harrastaja! Löydä tästä sopiva harrastusvaihtoehto

Tervetuloa Juniori-KalPaan! Lue lisää harrastusvaihtoehdoista ja liity mukaan!


LEIJONAKOULUT - kausi starttaa käyntiin sunnuntaina 18.9.2022

Juniori-KalPan Leijonakouluissa 3-8 -vuotiaat lapset pääsevät nauttimaan jääliikunnasta leikkien ja pelaten. Toivotamme kaikki jääliikunnasta ja jääkiekosta kiinnostuneet lapset tervetulleeksi mukaan kouluihimme.

Uutena Leijonakoulujen harrastusvaihtoehtoihin on lisätty lapsi-aikuinen kiekkokoulu aiemmin jo olleen lapsi-aikuinen luistelukoulun lisäksi. Nämä tapahtumat järjestetään samaan aikaan samassa kaukalossa ja uutena tapahtuman nimenä on perhejää.

Leijonakoulumme sisältävät Lippumäen ja Toivalan Tuplajäillä perhejään lisäksi, luistelu-, tyttökiekko- ja kiekkokoulun sekä Aurinkorinteen koulun salissa olevan Leijona-liikuntakoulun. Tällä kaudella uututena järjestämme tyttökiekkokoulua Toivalan lisäksi myös Lippumäessä.

Leijonakoulujen tapahtumissa lapset pääsevät liikkumaan ja pelaamaan innostavassa ja turvallisessa ympäristössä. Mukaan toimintaan voi liittyä missä vaiheessa kautta tahansa ja autamme tarvittaessa löytämään jokaiselle sopivan ryhmän.

Lue lisää ja ilmoittaudu mukaan Leijonakoulujen sivuilta: TÄSTÄ


HARRASTEJOUKKUEET - syyskuusta alkaen Lippumäessä

Juniori-KalPassa on mahdollista harrastaa jääkiekkoa kevyemmin seuran harrastejoukkueissa. Olemme järjestäneet harrastejoukkuetoimintaa jo useamman kauden ajan ja toiminnan suosio on kasvanut kausittain.

Seurassamme on kaksi eri harrastejoukkuetta. Joukkueet ovat jaettu ikäluokkien mukaan kaudelle 2022-2023 seuraavasti: U11-U9 (2012-2014 syntyneet) ja U14-U12 (2009-2011 syntyneet).

Harjoituksissa harjoittelemme jääkiekon lajitaitoja sekä pelaamme erilaisia pienpelejä.

Osallistumiseen riittää kevyempi varustus ja mukaan toimintaan voi tulla milloin tahansa.

Lue lisää ja ilmoittaudu mukaan harrastejoukkueeseen: TÄSTÄ


JOUKKUETOIMINTA

Järjestämme ikäkausijoukkuetoimintaa Lippumäen ja Toivalan Tuplajäillä 2016 syntyneille ja sitä vanhemmille. Joukkueissa harjoittelu koostuu seuran valmennuslinjauksen mukaisesti ikäluokan mukaan. Tapahtumat sisältävät niin laji- ja pelitaitojen harjoittelua sekä kisaamista ja pelaamista.

Joukkuetoimintaan pääsee mukaan ottamalla yhteyttä meihin tai täyttämällä lomakkeen TÄSTÄ

Kerromme lisää joukkueeseen liittymisestä ja ohjaamme lapsen hänelle sopivaan joukkueeseen.

Leijonakoulut ja U8-U12 (2011-2016 -syntyneet): Teemu Koljonen, 044-0386829 tai teemu.koljonen@kalpa.fi

U13-U15 (2008-2010 -syntyneet): Henri Eskelinen, 041-4697087 tai henri.eskelinen@kalpa.fi

U16-> (2007 ja sitä aiemmin syntyneet): Herkko Koski, 044-0552122 tai herkko.koski@kalpa.fi

Tyttökiekko: Jaana Peltola, 044-7445588 tai jaana.peltola@kalpa.fi