TÄRKEÄ TIEDOTE JOUKKUETOIMINNASTA!
13.3.2020 14:23 Uutiset / Pääsivusto

Joukkuetoiminta keskeytetään toistaiseksi

Juniori KalPan tiedote koronaviruksen leviämisen ennaltaehkäisyyn

Suomen Hallituksen, THL:n ja Suomen Jääkiekkoliitto 12.3.2020 tekemien päätösten ja suositusten pohjalta Juniori KalPa ry tekee jäseniään ja henkilökuntaansa koskien seuraavat päätökset:

Juniori KalPa ry:n alaisten joukkueiden kaikki peli- ja turnaustoiminta sekä muut vastaavat kokoontumista vaativat tapahtumat (esim. vanhempainillat) on peruttu toistaiseksi koronaviruksen vuoksi. THL:n ohjeistuksen mukaan harrastustoiminnassa ryhmäharrastuksia tulisi välttää. Tämän vuoksi Juniori KalPan joukkueiden ryhmissä tapahtuva harjoitustoiminta kielletään toistaiseksi. Muutoin toimitaan THL:n yleisen ohjeen mukaan.

Juniori KalPa ry peruuttaa lisäksi kaikki keväällä pelattavat junioriturnaukset ja pelitällit.

Juniori KalPa ry seuraa aktiivisesti viranomaisten ja Suomen Jääkiekkoliiton toimenpiteitä, ohjeita ja määräyksiä. Seura, seuran työntekijät, joukkueet ja joukkueiden toimihenkilöt ja perheet vastaavat lähtökohtaisesti omien rooliensa kautta velvoitteistaan normaalien käytäntöjen mukaisesti toimintakauden loppuun (30.4.2020) saakka. Aiheen käsittelyssä ja kysymyksissä toteutetaan normaalia seuran viestintäketjua perhe -> joukkue -> seura.

Seura tekee tehdyn päätöksen johdosta joukkueiden toimintaa koskevat vuoroperuutukset.

Seuran päätös astuu voimaan välittömästi ja perustuu koronaviruksen leviämisen ennaltaehkäisyyn.

Aiheeseen liittyvät päivitykset / tiedotteet lisätään jatkossa aina Juniori KalPa ry:n nettisivuille sekä edelleen lähetetään sisäisesti jäsenistölle Jopox -viestinnällä sähköpostitse.

Juniori KalPa ry:n hallitus


   
Lisää uutisia
Juniori-KalPa ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat