Juniori-KalPan kauden 2019-2020 palkitut
7.5.2020 9:00 Uutiset / Pääsivusto

Kauden 2019-2020 palkitut

Poikkeuksellinen kausi 2019-2020 on tullut päätökseen. Kausi paketoitiin tuttuun tapaan kauden päätöstilaisuudella, joka oli tänä vuonna kaikkien katsottavissa videon välityksellä.

Päätöstilaisuus julkaistiin Juniori-KalPan YouTube-kanavalla keskiviikkona 6.5.2020 ja tilaisuuden pääset katsomaan tästä


Kauden 2019-2020 palkitut:

Jääkiekkoliiton erityispalkinnot:

Naisten liiga

Riikka Nieminen - palkinto, paras pelaaja: Tanja Niskanen

Katja Riipi - palkinto, paras hyökkääjä: Elisa Holopainen

Tiia Reima - palkinto, paras maalintekijä: Elisa Holopainen

Sari Fisk - palkinto, tehopelaaja: Matilda Nilsson

Hannu Saintula - palkinto, paras valmentaja: Marjo Voutilainen

C-SM sarja

Esa Keskinen - palkinto, C-SM tehopelaaja: Bence Horvath

Jukka Tammi - palkinto, C-SM paras maalivahti: Milo Marttinen


Kuopion jääkiekkotuomarit ry:n palkinnot

Reilu valmentaja: Niko Kallela, B1

Reilu pelaaja: Elisa Holopainen, Naiset liiga


Naattijat ry:n stipendit

A-SM: Miska Hattunen

B-SM: Elias Koponen

C-SM: Eicca Happonen

Naiset: Ronja Karhunen


Juniori-KalPan palkinnot

Vuoden erotuomari: Toni Hyvärinen

Vuoden naiskiekkoilija: Tiina Ranne, Naiset liiga

Vuoden kehittynein naispelaaja: Vilma Hokkanen, Naiset liiga

Vuoden naistulokas: Noora Oksanen, Naiset liiga

Esimerkillinen tyttökiekkoilija: Anette Asunmaa, D-tytöt/Naiset Akatemia

Kehittynein B-juniori: Oliver Kapanen, B1

Maalitykki B-juniorit: Rasmus Kuiri, B1

Paras puolustaja B-juniorit: Topi Heiskanen, B1

Koho-pytty parhaalle B/C maalivahdille: Milo Marttinen, C1

Jussin malja parhaalle C-juniorille: Topias Hynninen, C1

KHC:n tsemppari C-juniorit: Veeti Falck, C1

Masin Malja C2 juniorit: Joose Pesonen, C2 AAA

Fan Clubin tsemppari C2-juniorit: Jaakko Saarela, C2 Akatemia

Fennia-malja parhaalle D-juniorille: Kasperi Keinänen, D1 AAA

Vuoden valmentaja: Niko Kallela, B1

Vuoden maalivahtivalmentaja: Janne Borg, C1

Vuoden juniorivalmentaja: Tomi Penttinen, F2 Pohjoinen

Vuoden valmennusteam: C2 AAA, Ville Jokinen ja Henri Pennanen

Vuoden kehittäjä: Petri Airaksinen, Juniori-KalPan hallitus

Vuoden ahertaja: Jimmy Viren, LKK-/Easy Hockey

Vuoden lapsikiekon maineteko: G-etelä toimihenkilöryhmä

Kehittynein E1-juniori: Topias Rantanen, E1 Etelä

Esimerkillinen E1-juniori: Henrik Kuumola, E1 Pohjoinen

Kehittynein E2-juniori: Alvari Sallinen, E2 Etelä

Esimerkillinen E2-juniori: Eemeli Rantala, E2 Pohjoinen

Esimerkillinen F1-juniori: Severi Korhonen, F1 Etelä

Esimerkillinen F2-juniori: Kasper Keurulainen, F2 Pohjoinen

Tsemppipelaaja G Etelä: Paulus Putkonen

Tsemppipelaaja G Pohjoinen: Juha Eskelinen

Juniori-KalPa onnittelee kaikkia palkittuja ja kiittää kaikki seuran toimintaan osallistuneita kuluneesta kaudesta!

-Taito kasvaa yhdessä-


   
Lisää uutisia
Juniori-KalPa ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat