Kauden 2018-2019 päättäjäiset
30.4.2019 8:16 Uutiset / Juniori-KalPa ry

Juniori-KalPa ry:n kauden 2018-2019 päättäjäisiä vietettiin maanantaina 29.4.2019 Tuplajäiden kokoustiloissa.
Perinteisesti päättäjäisissä huomioidaan kauden aikana ansioituneita pelaajia, toimihenkilöitä ja joukkueita.

Päättäjäisissä jaettiin seuraavat palkinnot:

Kuopion Jääkkiekkotuomarit ry:n palkinnot
Reilu valmentaja Ville Jokinen C2 AAA
Reilu pelaaja Andreas Okany B SM

Naattijat ry:n stipendit
A SM Jani Rauhala
B SM Andreas Okany
C SM Joona Tolvanen
Naiset SM Ella Lappi

Edustusjoukkueen palkinnot
Paras hyökkääjä Alexandr Texier
Paras puolustaja Otto Leskinen
Taistelijan malja Mikael Seppälä
Vuoden yllättäjä Aleksi Klemetti
Raunion pytty, runkosarjan tehokkain pelaaja Alexandr Texier
Tehopelaaja(+/- tilasto) Cade Fairchild
Puheenjohtajan pytty Eetu Luostarinen
Puhtaan urheilijan palkinto Alexander Ruuttu

A-nuoret
Paras puolustaja Kim Nousiainen
Vuoden pelaaja Kim Nousiainen
Sisu pelaaja Severi Immonen
Tehokkain hyökkääjä Leevi Aaltonen
Vuoden tulokas Benjamin Korhonen
Raittiin ja kunnostautuneen urheilijan palkinto Rene Kojonkoski
Tiukan taistelijan malja Samu Miettinen

Henkilökohtaiset palkinnot
Vuoden erotuomari Juuso Herranen
Vuoden naiskiekkoilija Tanja Niskanen
Vuoden Kehittynein naispelaaja Elisa Holopainen
Vuoden naistulokas Inka Katajisto
Esimerkillinen tyttökiekkoilija Amanda Laitinen
Kehittynein B-juniori Ville Kivimäki
Maalitykki B-juniorit Atte Tiitinen
Paraspuolustaja B-juniorit Santeri Yli-Suutala
Koho-pytty parhaalle B/C maalivahdille Jami Pasanen
Jussin malja parhaalle C-juniorille Jaanus Pajala
KHC:n pytty tsemppari C-junnu Lauri Kinnunen
Fan Clubin pytty tsemppari C2 Johan Miettinen
Masin Malja C2-jun Petteri Partanen
Fennia Malja parhaalle D-juniorille Juuso Tolvanen
Vuoden Valmentaja Niko Kallela
Vuoden maalivahtipalkinto Samuli Liukkunen
Vuoden juniorivalmentaja Mikko Tolvanen
Vuoden valmennusteam C 03 SM
Vuoden kehittäjä Teemu Koljonen
Vuoden ahertaja Jyrki Heiskanen
Vuoden maineteko NS-liiga Mikko Mononen
Kehittynein E-juniori Okko Saari
Kehittynein E II-juniori Topi Kosunen
Esimerkillinen E-juniori Topi Veteläinen
Esimerkillinen E II-juniori Jimi Rönkkö
Esimerkillinen F-juniori Joona Repo
Esimerkillinen F II-juniori Jasper Räsänen
Tsemppipelaaja G etelä Akseli Viljakainen
Tsemppipelaaja G pohjoinen Lauri Kokkonen


Mikael Seppälälle luovutettiin Taistelijan Malja


Akseli Viljakainen palkittiin G etelän joukkueen Tsemppipelaajana



















   
Lisää uutisia
Juniori-KalPa ry
«  Elokuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Kategoriat