Hallitus

Hallitus valitaan vuosikokouksessa. Hallitukseen kuuluvat puheenjohtaja ja vähintään viisi (5) jäsentä. Tämän lisäksi kokoukseen osallistuvat seuran toimihenkilöt; urheilujohtaja ja yhteyspäällikkö. Yhteyspäällikkö toimii oman toimensa ohella kokouksien sihteerinä.

Juniori-KalPa ry:n hallitus kokoontuu yleensä noin kerran kuukaudessa. Tärkeimmät käsiteltävät asiat ovat seuran taloudenhoito, valmennustoiminta sekä Leijona-liigan, KalPa-Naiset / junioreiden vanhemmat ja Tuplajäät Oy:n toiminta. Seuran toiminnan kulmakivenä ovat seuran toimihenkilöiden järjestelmällinen koulutus ja vankka taloudenhoito.

puheenjohtajaMikko Kuparinenmikko.kuparinen@canelco.fi
varapuheenjohtajaPetri Airaksinenpetri.j.airaksinen@gmail.com
Maarit Viljakainen
maarit.koskinen@gmail.com
Mikko VIrtanenvirtanenmiksu@gmail.com
Janne Halonenjannepetteri.halonen@gmail.com
Vesa Immonen
vesa.immonen@hotmail.fi
Olli-Pekka Kovalainen
opa.kovalainen@gmail.com
Timo Kimpimäkitimo.kimpimaki@elisanet.fi
Tero Kettunen
Simo Sutinen
Mika Saastamoinen
tero.kettunen@gmail.com
simo.sutinen@grolls.fi
m.saastamoinen69@gmail.com

Seuran työntekijöiden edustajina kokouksiin paikalle kutsuttuina Herkko Koski ja Seija Floman.



Hallituksen toiminnan tehostamiseksi jääkiekkokaudelle 2019 - 2020 on perustettu seuraavat valiokunnat:

Talousvaliokunta:
Mikko Kuparinen
Vesa Immonen
Petri Airaksinen
Olli-Pekka Kovalainen
Mikko Virtanen
Herkko Koski
Seija Floman

Nais- ja tyttökiekkovaliokunta:
Petri Airaksinen
Simo Sutinen
Maarit Viljakainen
Pentti Toivanen
Marjo Voutilainen
Jaana Peltola
tarvittaessa mukana myös urheilujohtaja Herkko Koski

Markkinointi- ja viestintävaliokunta:
Kettunen Tero
Koljonen Teemu
Floman Seija
Saastamoinen Mika
Kimpimäki Timo
Halonen Janne










Yhteistoimintaryhmä

Juniori-KalPan ongelmienratkaisuelin on yhteistoimintaryhmä, joka koostuu Juniori-KalPan urheilujohtajasta sekä hallituksen jäsenestä.
Tarvittaessa pyydetään mukaan vanhempien, valmentajien tai Jääkiekkoliiton / viranomaisten edustaja.
Yhteistoimintaryhmä ratkaisee tarvittaessa tilanteet, joita joukkueessa ei saada sisäisesti ratkaistua.

   
Lisää uutisia
Juniori-KalPa ry
«  Marraskuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
Kategoriat