Hallitus

Seuran hallitus valitaan yhdistyksen vuosikokouksessa. Lisäksi vuosikokous valitsee hallituksen puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan joka toinen vuosi. Hallitukseen kuuluu puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan lisäksi vähintääm visi ja enintään kymmenen jäsentä. Tämän lisäksi kokoukseen osallistuvat toiminnanjohtaja, urheilujohtaja ja yhteyspäällikkö sekä kutsuttaessa seuran toimihenkilöt.. Yhteyspäällikkö toimii hallituksen sihteerinä.

Juniori-KalPa ry:n hallitus kokoontuu yleensä noin kerran kuukaudessa. Tärkeimmät käsiteltävät asiat ovat seuran valiokuntien asiat ja Tuplajäät Oy:n toiminta. Seuran toiminnan kulmakivenä ovat seuran toimihenkilöiden järjestelmällinen koulutus ja vankka taloudenhoito.

puheenjohtajaMikko Kuparinenmikko.kuparinen@canelco.fi
varapuheenjohtajaPetri Airaksinenpetri.j.airaksinen@gmail.com
Maarit Viljakainen
maarit.koskinen@gmail.com
Mikko Virtanenvirtanenmiksu@gmail.com
Janne Halonenjannepetteri.halonen@gmail.com
Vesa Immonen
vesa.immonen@hotmail.fi
Olli-Pekka Kovalainen
opa.kovalainen@gmail.com
Timo Kimpimäkitimo.kimpimaki@gmail.com
Tero Kettunen
Simo Sutinen
Mika Saastamoinen
tero.kettunen@gmail.com
simo.sutinen@gmail.com
m.saastamoinen69@gmail.com

S


Juniori KalPa säännöt 2019.docx

Hallituksen toiminnan tehostamiseksi jääkiekkokaudelle 2020-2021 on perustettu seuraavat valiokunnat:

Talousvaliokunta:
puheenjohtaja Mikko Kuparinen
Vesa Immonen
Petri Airaksinen
Simo Sutinen
Mikko Virtanen
sihteeri Antti Reinikainen
asiantuntija Herkko Koski
asiantuntija Seija Floman

Nais- ja tyttökiekkovaliokunta:
puheenjohtaja Petri Airaksinen
Simo Sutinen
Maarit Viljakainen
Naisten Liigajoukkueen päävalmentaja
Naisten akatemiajoukkueen päävalmentaja
tyttökiekkokoordinaattori Jaana Peltola
tarvittaessa mukana myös urheilujohtaja Herkko Koski

Markkinointi- ja viestintävaliokunta:
Puheenjohtaja Janne Halonen
sihteeri Henri Eskelinen
Teemu Koljonen
Olli-Pekka Kovalainen
Mikko Virtanen
Johanna Koskinen

Harrastevaliokunta:
Puheenjohtaja Tero Kettunen
Timo Kimpimäki
Teemu Koljonen
Mika Saastamoinen



















Yhteistoimintaryhmä

Juniori-KalPan ongelmienratkaisuelin on yhteistoimintaryhmä, joka koostuu Juniori-KalPan urheilujohtajasta sekä hallituksen jäsenestä.
Tarvittaessa pyydetään mukaan vanhempien, valmentajien tai Jääkiekkoliiton / viranomaisten edustaja.
Yhteistoimintaryhmä ratkaisee tarvittaessa tilanteet, joita joukkueessa ei saada sisäisesti ratkaistua.

   
Lisää uutisia
Juniori-KalPa ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat