juniori-kalpa

Joukkueiden yhteystiedot kaudella 2016-2017

Joukkueet ovat merkitty ikävuosittain.
Etelän harjoitusryhmät toimivat Lippumäessä ja Pohjoisen ryhmät Tuplajäillä Toivalassa.


Halutessasi lisätietoja toiminnastamme, täytä YHTEYDENOTTOPYYNTÖ. Teihin ollaan yhteydessä!

 
A-SM (KalPa Hockey) Kalevi Pulkkanen, 040-708 3386
kalevi.pulkkanen@gmail.com
 
Naiset Niina Nikulainen, puh. 040-537 4654
nikulainen.niina@gmail.com
 
B-1 SM Markku Lindqvist, puh. 041-445 7758
markkulindqvist@luukku.com
 
B 2 Santtu Korhonen, puh. 040-5473 198
santtu.korhonen79@gmail.com
 
02 3A Ari Kampman, puh. 0400-573 377
kalpa02aaa@gmail.com
 
02 2A Tomi Akiola, puh. 040-510 6270
tomi.akiola@gmail.com
Harri Jokela, puh. 0440-493462
harri.jokela@panoramabar.fi
 
03 3A Pasi Tuovinen, puh. 050-420 0500
pasi.tuovinen@gmail.com
 
03 2A Tero Kettunen, puh. 044-785 3056
tero.kettunen@gmail.com
 
04 3A Toni Hynninen, 0400-293 333
kalpa04aaa@gmail.com
 
04 2A Tommi Auvinen, puh. 040-721 4639
kalpa042a@gmail.com
 
05 3A

 
Jarmo Salonen, puh. 0500-831 322
Janne Halonen, puh. 044-7309248
Kalpa053a@gmail.com
 
05 2A

 
Jarmo Salonen, puh. 0500-831 322
Janne Halonen, puh. 044-7309248
Kalpa052a@gmail.com
 
06 etelä Ulla Koistinen, puh. 050-490 9126
kalpa06et@gmail.com
 
06 pohjoinen Hannu Hyttinen, puh. 044-779 7920
hannu.hyttinen@kiinteistomaailma.fi
 
07 etelä Elisa Viskari, puh. 050-3590 345
kalpa07etela@gmail.com
 
07 pohjoinen Olli-Pekka Kovalainen, puh. 040-538 7219
opa.kovalainen@gmail.com
 
08 etelä Virpi Venäläinen, puh. 050-361 4764
kalpa08etela@gmail.com
 
08 pohjoinen Mikko Muona, puh. 040-7174 770
kalpa08pohjoinen@gmail.com
 
09 etelä Mika Hämäläinen, puh. 040-7516 794
kalpa09e@gmail.com
 
09 pohjoinen Mikko Virtanen, puh. 040-5744 623
kalpa09pohjoinen@gmail.com
 
G Etelä Maarit Viljakainen, puh. 040-537 7275
maarit.koskinen@gmail.com
G pohjoinen  
Leijona Kiekko- ja luistelukoulu Teemu Koljonen, puh. 0440-386829
teemu.koljonen@kalpa.fi
 
Leidit Heidi Savolainen, puh. 0400-754 827
heidi.savolainen@finnvera.fi
 
Naiset Akatemia


 
Niina Nikulainen, puh. 040-537 4654
Sanna Laitinen, puh. 044-3313 145
sanna.laitinen@pok.fi
 
   
E-tytöt Simo Sutinen, puh. 050-321 1335
simo.sutinen@duunivaruste.fi
 
Tosi Äijät Matti Voutilainen, 040-709 7333
matti.voutilainen@kuopionenergia.fi
 
Tosi Leidit Miia Oksman, 044-329 1785
miias.oksman@gmail.com
 
Pipolätkä Tero Kettunen, puh. 044-785 3056
tero.kettunen@finhockey.fi
 
Kalle Kerman
taitovalmentaja
044-304 4616
kalle.kerman@kalpa.fi
 
Henri Eskelinen 041-469 7087
henri.eskelinen@kalpa.fi
 
Jarkko Rissanen
MV-valmentaja
050-3743 162
jarkko.rissanen@kalpa.fi

 
Juniori-KalPa Facebookissa Juniori-KalPa Instagramissa
Teho energiajuoma
Hurja Solutions Oy
Mainostoimisto Aihe
Savon Sanomat
Kuopion Energia
Pohjois-Savon OP
Carlson
Terveystalo
Osuuskunta KPY
Plussa
Kunnonpaikka
Savuton Savo
Puijon Hammas
Hammaslaboratorio Anssi Soininen
LähiTapiola Savo
Kunnioita peliä